Pasta sezamowa Tahini 330g
Opis
Pasta sezamowa tahini
Jest polecana zwłaszcza wielbicielom humusów, a Ci którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować pasty sezamowej, koniecznie muszą przetestować naszą pastę tahini od Nutrilla Food. Jej niebywały smak i aromat, a także uniwersalne zastosowanie powinny Cię przekonać po pierwszym użyciu.
Pasta sezamowa – właściwości
Dlaczego warto jeść pastę sezamową tahini? Przede wszystkim z jest to produkt o dużej zawartości żelaza, wapnia, magnezu i potasu, które są niezbędne w naszej codziennej diecie. Poza tym, sezam, na bazie którego robiona jest pasta tahini, jest bogatym źródłem tłuszczów omega-6, przeciwutleniaczy i błonnika pokarmowego. Wszystkie te wartości odżywcze mogą przyczynić się m.in. do obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, wzmocnienia kości i mięśni, a także wspomagania funkcjonowania układu krążenia.
Pasta tahini – zastosowanie w kuchni
Nasza pasta sezamowa to jedno z ulubionych dodatków do dań dla wegetarian i wegan, ponieważ stanowi też cenne źródło białka roślinnego. Pastę tahini można wykorzystać w formie sosu czy dipu, a także humusu albo pasty przygotowanej na słodko.
Informacje o produkcie
| Wartość energetyczna dla 100g produktu | 2750 kJ / 657 kcal |
| Tłuszcz | 59,3 g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 9,4 g |
| Węglowodany | 5 g |
| w tym cukry | 0,7 g |
| Białko | 24,4 g |
| Sól | 0,08 g |
| Termin ważności: | minimum 6 miesięcy od daty produkcji |
| Składniki | 100% sezam prażony |
| Kraj pochodzenia | Indie lub inny w zależności od aktualnej dostawy. |
| Przechowywanie: | Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. |
| Informacje o alergenach: | W zakładzie pakowane są również sezam, gorczyca, różne orzechy, orzeszki ziemne, soja, produkty zawierające: dwutlenek siarki oraz gluten. |
| Producent | Nutrilla |
| Bez cukru białego | TAK |
| Naturalnie bezglutenowy | TAK |
| Bez oleju palmowego | TAK |
| Bez substancji zbrylających | TAK |
| Bez konserwantów | TAK |
| Bez dodatku cukru | TAK |
| Bez barwników | TAK |
| Bez laktozy | TAK |
| Brak | Nie |







Opinie nie zostały potwierdzone zakupem. To oznacza, że nadal są wartościowe, ale nie możemy stwierdzić, czy pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt.
Mateusz
Produkt ok