Soczewica czerwona BIO 1kg
Opis
Soczewica czerwona
Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś soczewicy czerwonej, to koniecznie musisz spróbować naszej ekologicznej soczewicy od Nutrilla BIO. Jest pełna wartości odżywczych i wspaniałego smaku, który można łączyć z różnymi potrawami.
Soczewica czerwona i jej wartości odżywcze
Teraz przejdźmy do bogatej zawartości soczewicy czerwonej, gdzie znajdziemy m.in. witaminy z grupy B, witaminę K oraz minerały takie jak cynk, magnez, fosfor czy żelazo. Również w soczewicy czerwonej znajduje się bardzo duże stężenie sodu, który wspomaga pracę układu ciśnieniowego. Polecana jest kobietom w ciąży lub starającym się o zajście w ciążę, ponieważ soczewica czerwona pełna jest też kwasu foliowego.
Jak przygotować soczewicę czerwoną?
Sposób jej przygotowania jest bardzo szybki i prosty, ponieważ wystarczy gotować ją około 15 minut aż wchłonie całą wodę. Nie zaleca się solenia soczewicy, ponieważ staje się wówczas twardsza. Równie dobrze można gotować ją dłużej i uzyskać konsystencję bardziej kremową, nadającą się świetnie do zup, kremów i sosów.

Dlaczego warto wybrać produkt ekologiczny?
Produkt ekologiczny posiada charakterystyczny zielony listek składający się z 12 gwiazdek, który przyznawany jest tym produktom, które pochodzą z hodowli certyfikowanej oznacza to że producent jest pod stałym nadzorem instytucji unijnych kontrolujących jakość.
Sposób w jaki zostały wyhodowane produkty jest w pełni naturalny. Zamiast nawozów sztucznych używane są oborniki i komposty a zamiast syntetycznych środków czyli tzw. pestycydów używane są tylko naturalne metody ochrony roślin. Artykuły certyfikowane nie posiadają dodatkowych konserwantów i sztucznych barwników a ich przechowywanie jest zgodne z naturą.
Produkty ekologiczne wyprodukowane zostały zgodnie z normami dotyczącymi produkcji żywności i upraw ekologicznych, które zawarte są w dzienniku ustaw z dnia 25.06.2009 r o rolnictwie ekologicznym. (Dz. U. z 2018 roku. poz. 1054). Żywność ta pochodzi z gospodarstw ekologicznych co oznacza że jest ona wolna od GMO.
Wygodne opakowanie z zamknięciem strunowym do wielokrotnego użytku!
Nasze produkty zapakowane są w opakowania typu Doy-pack, które posiadają wygodne zamknięcie strunowe. Opakowania te charakteryzują się poniższymi cechami:
- Produkt oryginalnie zapakowany, zabezpieczony zgrzewem na zamknięciu.
- Opakowanie w pełni spełniające rygorystyczne normy w zakresie odpowiedniego przechowywania żywności.
- Możliwość ponownego szczelnego zamknięcia.
- Wygodne dozowanie ilości porcji.
- Dzięki odpowiedniej barierowości opakowanie bardzo dobrze izoluje zapachy oraz smaki innych artykułów.
- Możliwość ponownego wykorzystania opakowania w warunkach domowych.


Dlaczego warto wybrać produkty naszych marek?
- Jesteśmy certyfikowanym producentem żywności ekologicznej.
- Produkt zapakowany w wygodne opakowanie strunowe typu doy-pack.
- Każdy produkt jest odpowiednio zabezpieczony oraz posiada wszystkie wymagane informację na etykiecie.
- Charakteryzuje nas najwyższa jakość produktów.
- Na życzenie klienta wystawiamy specjalny atest potwierdzający informację zawarte na etykiecie.
- Do każdego zamówienia wystawiamy dokument sprzedaży.
- Zamówienia realizujemy w opakowaniach kartonowych z dbałością o solidne zabezpieczenie zawartości.
(Kliknij tutaj by przejść do strony Certyfikaty)

Informacje o produkcie
| Wartość energetyczna dla 100g produktu | 1498 kJ / 358 kcal |
| Tłuszcz | 2,2g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 0,4g |
| Węglowodany | 52g |
| w tym cukry | 1,5g |
| Błonnik | 11g |
| Białko | 24g |
| Sól | 0,02g |
| Termin ważności: | minimum 6 miesięcy |
| Sposób przygotowania: | Gotuj około 10-12 minut w proporcjach 2:1 (woda:soczewica) |
| Składniki | 100% ekologiczna soczewica czerwona |
| Kraj pochodzenia | Turcja, Rosja, Ukraina lub inny w zależności od aktualnej dostawy. |
| Rolnictwo: | Rolnictwo spoza UE |
| Przechowywanie: | Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. |
| Informacje o alergenach: | W zakładzie pakowane są również sezam, gorczyca, różne orzechy, orzeszki ziemne, soja, produkty zawierające: dwutlenek siarki oraz gluten. |
| Producent | Nutrilla |
| Opakowanie | 1000 g |
| Rodzaj opakowania | doypack ze struną |
| Postać | nasiona |
| Typ | naturalne |
| Ekologiczne | TAK |
| BIO | TAK |
| Wegański | TAK |
| Wegetariański | TAK |
| Bez dodatku soli | TAK |
| Bez cukru białego | TAK |
| Naturalnie bezglutenowy | TAK |
| Bez oleju palmowego | TAK |
| Bez substancji zbrylających | TAK |
| Bez konserwantów | TAK |
| Bez GMO | TAK |
| Bez dodatku cukru | TAK |
| Bez barwników | TAK |
| Bez laktozy | TAK |
| Rolnictwo Ekologiczne | TAK |
| Certyfikat Ekologiczny | TAK |
| Brak | Nie |







Opinie nie zostały potwierdzone zakupem. To oznacza, że nadal są wartościowe, ale nie możemy stwierdzić, czy pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt.